Návštěva ČNB

V pátek 19. června se vydaly IV., V. a IX. třída vlakem do Prahy za účelem návštěvy České národní banky.
Návštěva ČNB

Na prohlídku jsme byli  objednáni na 8.45. Už samotný vstup do banky byl pro žáky velmi zajímavý, jelikož musely projít bezpečnostním rámem a jejich osobní věci prošly kontrolou. Samotná prohlídka probíhala ve vstupní hale banky, která prošla speciální úpravou k účelu seznámení dětí a studentů se zajímavostmi banky. Po úvodním krátkém a velmi vtipném filmu J. Stracha o českých bankovkách, jsme si mohli prohlédnout velké prostory trezoru, kde je vystavena zlatá mince v hodnotě 130 milionů. V zajímavém výkladu paní průvodkyně se děti dozvěděly, kolik mince váží, kdo ji vyrobil, jaká je historie mincí v Českých zemí a mohly si potěžkat zlatou cihlu. Prohlídka opět končila ve vstupní hale, kde si děti mohly zkontrolovat pravost bankovek i občanského průkazu. Návštěva ČNB byla velmi zajímavá a poučná. Před odjezdem domů jsme se ještě s žáky zastavili v oblíbeném McDonaldu. Byla to odměna za to, jak úžasně v bance naslouchali a spolupracovali. Více fotografií ve fotogalerii.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...