Žáci z lyské „Specky“ jeli pecky

Městský dům dětí a mládeže v Čelákovicích spolu se Speciální olympiádou ČR pořádal dne 22.5. druhý ročník atletických závodů „Specky jedou pecky“.
Žáci z lyské „Specky“ jeli pecky

Akce byla určená pro sportovce s diagnostikovanou poruchou intelektu. Naši speciální školu, v doprovodu pedagogů E. Jonášové, A. Švarcové a M. Potužníkové, jelo reprezentovat 9 sportovců: Lenka H., Sebastián E., Jiří Z., Kristýna N., Nátálie L., Helena K., Stanislav H., Dominik M., Marie Š.   Soutěžilo se v bězích (50m, 100m, štafeta 4 x100m) a technických disciplínách (hod míčkem, hod mini-oštěpem, skok do dálky z místa). Dopoledne probíhala kvalifikace a dle výkonů byli následně sportovci seřazeni do finálových bojů o medaile. V konkurenci 126 účastnících se sportovců ze speciálních škol a sociálních zařízení se naši žáci nenechali zahanbit. Naše medailová bilance je skvělá: 3 zlaté, 1 stříbrná a 3 bronzové.  Všichni sportovci předvedli velké nasazení a jejich výkony ve velmi teplém počasí byly obdivuhodné. Je na místě poděkovat nejen sportovcům za jejich výkony a vzornou reprezentaci, ale i učitelům, kteří v rámci hodin TV naše žáky výborně připravili a samozřejmě i těm, kteří sportovce na závody doprovodili. DĚKUJEME!
Více fotografií ve fotogalerii.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...